Porcelianinis malūnas

Porcelianinis malūnas

24,00 €

Rankų darbo vienetinis sendintos bronzos kaklo papuošalas su mėlyno porceliano puošmena

Pakabuko dydis 4,5x4,5 cm

Natūralios (juodos spalvos) odos ilgis su užsegimu 59 cm

Daugiau informacijos žemiau 

Kiekis
  Paskutinė prekė

Išskirtinio dizaino sendintos bronzinės tekstilės pakabukas su mėlynojo porceliano puošmena. Mėlynai žalią atspalvį bronzai suteikia speciali patinavimo technika. 

Esant poreikiui galima užsakyti kito ilgio natūralios odos virvelę (juoda, tamsiai ruda, pinta) arba lankelį (lankelis suteikia dar daugiau puošnumo). Kreipkitės zalvariojura@gmail.com

PORCELIANAS: neblėstanti baltojo aukso šlovė

Porceliano gimtinė - Kinija

Pirmąjį porcelianinį indą – vazelę – į Europą iš porceliano tėvynės Kinijos 1295 m. Šilko keliu atgabeno Venecijos pirklys ir keliautojas Markas Polas. Šiuo metu ji saugoma Šv. Morkaus katedros lobyne Venecijoje.

Per ilgus šimtmečius iš Kinijos porcelianas paplito po visą pasaulį, bet ši kelionė nebuvo labai greita ir lengva – visi saugojo porceliano gamybos technologiją. Šalis, išradusi popierių, šilką, paraką, suklestėjo valdant Mingų dinastijai (1368-1644), o porcelianas tapo svarbiausia jos eksporto preke. Dėl tikslios porceliano išradimo datos nėra sutarta, bet manoma, jog tai įvyko valdant Šangų dinastijai 1600-1045 m. pr. Kr. arba  netgi IV mūsų eros amžiuje.

Už porceliano gamybos technologiją ar šios medžiagos sudėties išdavystę, kai kurių istorinių šaltinių teigimu, grėsė žiauri mirties bausmė. Mat jei tik kildavo menkiausias įtarimas, kad meistras  gali ją išduoti, jis būdavo gyvas sudeginamas degimo krosnyje.

Vis dėlto XV a. kietasis porcelianas jau pradėtas gaminti Korėjoje, o XVII a. – ir Japonijoje tų pačių korėjiečių. Į Europą iš Kinijos bei Japonijos gabentas porcelianas turėjo didžiulę paklausą, europiečiams darė neišdildomą įspūdį, taigi buvo ir labai brangus. Todėl to meto aristokratų šeimos, įdarbinusios gabiausius alchemikus,atkakliai bandė įminti baltojo aukso paslaptį. Deja, iki  pat 1708 m. tai niekam nepavyko.  Nei italams, pirmiesiems į Europą atsigabenusiems porceliano dirbinių, nei prancūzams, slapčia siuntusiems į Kiniją vienuolius jėzuitus sužinoti jo gamybos paslapčių, nei nagingiesiems Anglijos meistrams. Pavyzdžiui, itališkas porcelianas, gamintas XVI a. Florencijoje ir pavadintas „Mediči“,  vis dėlto buvo labiau panašus į matinį stiklą nei į geidžiamą baltą medžiagą.

 

Daugiau apie porcelianą skaitykite: https://vintazozenklai.lt/indai/porceliano-indai/

Prekė detaliau

1 Vienetas

Charakteristikos

Metalas
Bronza
Kam?
Moterims
reassuarence-customicon  

Atsiimkite Lietuvos pašte per 2-3 darbo dienas (2.5€)

reassuarence-customicon  

Atsiimkite paštomate 2-3 darbo diena (2.9€)

reassuarence-customicon  

Atsiimkite paštomate 2-3 darbo dienas (2.9€)

reassuarence-customicon  

Pristatysime į namus 1-2 darbo dienas (5.5€)

reassuarence-customicon  

Autobusų siunta tą pačią darbo dieną (derinama individualiai)

reassuarence-customicon  

Atsiėmimas sutartu laiku Kaune (V. Krėvės pr. 49a) Būtina iš anksto pasiskambinti +370 630 17532

reassuarence-customicon  

7 dienų grąžinimo garantija